حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ظهر امروز در ساعت ۱۲و ۱۸ دقیقه اعلام مورد تصادف عابر پیاده با خودروی سواری در اتوبان پاسداران حوالی باغمیشه به پایگاه ۲۰۹ اعلام شد.

وی ادامه داد: در حالی این مورد به پایگاه ۲۰۹ اعلام شد که پایگاه ۲۱۰ باغمیشه در همان نزدیکی به یک مورد ماموریت دیگر اعزام شده بود که متاسفانه این درخواست آمبولانس از اورژانس ۱۱۵ بی‌مورد بود و خود بیمار به علت درگیری لفظی خانوادگی در بیرون منزل حضور داشت و می‌گفت مورد اورژانسی ندارد.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: با پایان یافتن این درخواست و اعزام پایگاه ۲۱۰ به محل حادثه و رسیدن به محل حادثه در ساعت ۱۲ و ۳۲ دقیقه و انجام اقدامات پیش بیمارستانی و احیا این عابر پیاده ۷۵ ساله و انتقال به بیمارستان امام رضا(ع) متاسفانه مصدوم در مقابل در بیمارستان فوت کرد.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌‌شرقی گفت: تماس‌های بی‌مورد با اورژانس ۱۱۵ منجر به تاخیر ارائه خدمات اورژانسی مددجویانی می‌شود که نیاز واقعی به دریافت خدمات پیش بیمارستانی دارند و این تاخیر باعث بروز صدمات جبران ناپذیر به بیمار و مصدوم می‌شود.