به گزارش  دیار شهریار؛ نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان بستان آباد با حضور پرشور مردم ومسولین و به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید رضا رضوی، امام جمعه شهرستان در محل مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام رضوی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به ضرورت رعایت تقوی در جامعه اسلامی گفت: تقوا معیار و مولفه ی اصلی اسلامی بودن یا نبودن جامعه می باشد.

امام جمعه بستان آباد در ادامه با اشاره به دستورات اجتماعی اسلام خاطر نشان کرد: درصد عظیمی از دستورات اسلام ناب ، در حوزه ی اجتماعی است و نباید دین را محدود به عبادات فردی دانست.

وی با اشاره به تاکید اسلام برای رعایت حقوق همسایگان افزود: یکی از مهمترین دستورات اسلام، دستور به رعایت حقوق همسایگان است به طوری که در روایات اصیل ما وارد شده است، حضرت رسول اکرم به قدری به رعایت حقوق همسایگان دستور می داد که علی(ع) می فرماید گمان بردیم که همسایه نیز در ارث حقی دارد.

وی افزود: متاسفانه فرهنگ غربی در برخی موارد وارد حوزه اجتماعی -فرهنگی ما شده و مردم در فضای شهرنشینی از همسایگان خود بی خبر هستند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستان آباد به اشاره به مشکلات اقتصادی کشور خاطر نشان کرد: وجود مشکلات اقتصادی طبیعی است اما عمل نکردن به نسخه ی اقتصاد مقاومتی که راه حل مشکلات اقتصادی است جای تعجب دارد و بایستی مسئولین امر تمام تلاش خود را برای اجرای انتظارات مقام معظم رهبری.انچام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی در ادامه افزود: یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی و مورد سفارش دین اسلام نیز تصحیح الگوی مصرف و صرفه جویی است، پرهیز از اسراف باید در بین مردم کشور نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری در سال های اخیر مسائل اقتصادی است ، افزود:خوشبختانه با داشتن ظرفیت های بالا در کشور و تلاش جهادی مسوولان و همراهی مردم می توان بسترهای توسعه اقتصادی را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه عمده اهداف اصلی دشمن آسیب زدن به توانمندی های دینی ، علمی و اقتصادی ماست، گفت:اگر نتوانیم بنیه های دینی و اقتصادی و علمی را در کشور استحکام بخشیم به یقین دچار ضرر وزیان خواهیم شد.
حجت الاسلام رضوی حضور باشکوه در مساجد و نمازهای جمعه و جماعت را بهترین وسیله برای مقابله با انواع تهاجم فرهنگی دشمن عنوان کرد و افزود:دشمن امروزجوانان را در سرخط حملات خود قرار داده است.
وی با اشاره به فرا رسیدن هفته اکرام و ایتام و اینکه ملت ایران در کمک رسانی به نیازمندان بهترین جلوه ها را خلق می کنند، اظهارامیدواریی کرد: امسال نیز در این هفته مردم در کمک رسانی به نیازمندان به بهترین وجه ممکن حضورداشته باشند.
امام جمعه بستان آباد با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در کمک رسانی به روستائیان و حل مشکلات آنها گفت:دولت با اولویت بندی مشکلات موجود در روستاها نسبت به حل آنها اقدام کند.

 

 

وی گفت: جای تاسف دارد که با وجود آموزه های ناب اسلامی، کشور ما اسراف کار ترین کشور جهان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی با اشاره به برقراری حکومت دینی در کشور افزود: متاسفانه برخی از مسولین که به اسم دین و دیانت بر سر کار هستند کارهای انجام می دهند که آبروی دین و دینداری را می برد.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی از مردم خواست با موضع گیری انقلابی در برابر هر نوع عمل مخالف با شریعت اسلام، وظیفه ی دینی خود را در مطالبه از مسئولین نهادهای مختلف به انجام برسانند.