به گزارش دیار شهریار حجت السلام والمسلمین رضوی امام جمعه بستان آباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به ضرورت رعایت حدود الهی در جامعه ، تعالی جامعه را در گرو عملبه دستورات اسلامی دانست.

ایشان با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی  و ایام بزرگداشت علامه طباطبایی (ره) این شخصیت بزرگوار را از مفاخر شیعه دانست و گفت: آثار علامه طباطبایی بی نظیر است و ایشان هرجا قلم به دست برده است یک خلا بزرگی را پر کرده است.

امام جمعه بستان آباد استفاده از آثار ارزشمند این عالم دینی را به دانشجویان و اساتید توصیه کرد و گفت: اخلاص علامه طباطبایی موجب شد تا دل به مادیات ندهد و  پیشنهادهایی که برای پذیرش دکترای افتخاری شاه و حضور در آمریکا برای تدریس فلسفه به ایشان شد را رد کند.

امام جمعه بستان آباد در بخش دیگری از خطبه ها اتحاد و وحدت را لازمه شرایط کشور دانست و گفت: امروز روزی است که دشمنان ما می خواهند از طرق مختلف در کشور ما دو دستگی ایجاد کنند و مردم ما باید ضمن داشتن دیدگاه های متفاوت از اصل برابری و اتحاد غافل نشوند.

خطیب جمعه بستان آباد ضمن محکوم کردن جنایت های آل سعود گفت: شرایطی  که تکفیری ها به کمک عربستان در منطقه ایجاد کرده اند بیش از هر دوره دیگری اسرائیل  را در حاشیه امن قرار داده است.

ایشان با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی حضور مردم در  راهپیمایی عظیم اربعین را نشان دهنده گسترش مفهوم عاشورا در جهان دانست و ابراز امیدواری کرد گسترش روز افزون این همایش بزرگ دلهای مردم دنیا را بیدار کند.

امام جمعه بستان آباد در بخش پایانی خطبه ها ضمنتشکر از شهرداری بستان آباد جهت تعویض آسفالت  مسیر خروجی شهر به سمت تهران از مسئولان خواست تا به افرادی که در حاشیه روستاها و شهر اقدام به ساخت و ساز مسکن می کنند  توجه داشته باشند.

ایشان ضمن دعوت همه به طبعیت از قوانین شهرداری و ساخت و ساز از مسئولان خواست تا به مشکل افرادی که از روی ناآگاهی اقدام به ساخت و ساز در حاشیه شهر وروستاها کرده اند رسیدگی صورت گیرد.