سردار غلام عسکر کریمیان که برای مراسم افتتاح این بیمارستان به چابهار سفر کرده است، به خبرنگار آناج می‌‌گوید: بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند سالی است به ایجاد بیمارستان‌‌های صحرایی اقدام کرده و در آخرین مورد نیز بیمارستان شهید محلاتی تبریز را در منطقه سنگان از توابع چابهار بیمارستان صحرایی راه اندازی کرده است.

فرمانده سپاه عاشورا درباره جزئیات این بیمارستان اینگونه توضیح می‌‌دهد: بیمارستان صحرایی کوثر با کادر پزشکی متخصص و فوق متخصص، با دو اتاق جراحی و همچنین اتاق‌‌های سونوگرافی، رادیولوژی، زنان زایمان و با پشتیبانی بیش از ۴۰۰ نفر کادر درمانی دایر شده است.

وی در همین باره می افزاید: پزشکانی در این بیمارستان صحرایی حضور یافته‌‌اند که در حالت عادی برای بیماران خود نوبت چند ماهه می‌‌دهند اما برای خدمت به مردم محروم به مدت یک هفته در منطقه سنگان حضور یافته‌‌اند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس به استناد به جمله‌‌ای از رهبر معظم انقلاب که می‌‌فرمایند “بزرگترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است”، ابراز می‌کند: مسئولین ما باید حقیقتاً به فکر خدمت به مردم باشند چرا که اگر پایگاه مردمی نظام تضعیف شود خودِ نظام در حقیقت تضعیف می‌شود؛ اگر مردم پای کار باشند قدرت ملی بالا خواهد رفت و اگر قدرت ملی بالا برود بازدارندگی کشور و نظام تامین خواهد شد.

سردار کریمیان درباره زمان ارائه خدمات در این بیمارستان صحرایی هم می‌‌گوید: از امروز دوشنبه به مدت ۶ روز به طور شبانه‌روزی در بیمارستان کوثر شهید محلاتی به مردم منطقه چابهار خدمات داده خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان می‌سازد: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران تامین امنیت این بیمارستان را بر عهده دارند و مردم بومی منطقه و مسئولین شهری و استانی برای راه اندازی بیمارستان صحرایی همکاری کرده‌‌اند.