چندی پیش در اقدامی ننگین و حرمت شکنانه و سهوی، در یک برنامه زنده تلویزیونی شبکه سهند، شعری توسط یک نوازنده با ساز و کف زنی حضار در موضوع شهادت حضرت سید الشهدا علیه السلام اجرا شد که فیلم آن به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر گردید و با اعتراض اقشار مختلف روبرو شد.دست اندرکاران صدا و سیمای استان نیز با عذرخواهی و اعتراف به اشتباه و نیز تعطیلی برنامه سطحی «گئجه لر» از توبیخ افراد دخیل در برنامه و… خبر دادند؟؟

حمعی از شاعران آیینی تبریز نیز با صدور بیانیه ای به اقدام سهوی شبکه سهند واکنش نشان دادند. در این بیانیه آمده بود: «اگر چه مسوولان شبکه سهند خود نیز همراه با مردم، آن اقدام حرمت شکنانه را محکوم نمودند و پخش برنامه عوامانه و سطحی «گئجه لر» را متوقف ساختند، اما بایستی مسوولان صدا و سیما به خود آیند و بیاندیشند که علت وقوع چنین اتفاق سهوی اما تاثیر انگیز و حرمت شکنانه چیست؟ سالها در صدا و سیمای استان کدام روند غیر کارشناسانه در بحث موسیقی در پیش گرفته شده که به چنین اتفاق ناگوار و غم انگیزی منتهی شده است؟ آیا این اتفاق ناگوار، بیانگر خودنمایی ولنگاری فرهنگی در برخی برنامه هاست؟»

به دنبال صدور این بیانیه که در شبکه های اجتماعی و برخی مطبوعات و رسانه ها منتشر شد، برخی شاعران آیینی و انقلابی که در شکل گیری بیانیه کارشناسانه دخیل بودند، به صورت عملی از حضور در برنامه های صدا و سیما منع شده اند.
این در حالی است که حضور مطربان و ماهنی خوانان! با استقبال صدا و سیمای استان روبرو می باشد.

گفته می شود علیرغم اقدام حرمت شکنانه در برنامه عوامانه شبکه سهند نسبت به ساحت حضرت سید الشهدا علیه السلام هیچ یک از عوامل برنامه مذکور مورد توبیخ کتبی و اداری قرار نگرفتند و مجری برنامه نیز که بعد از مقتل خوانی با ساز و کف زدن حضار، خواننده را تشویق می کرد، بعد از مدتی به صحنه تلویزیون برگردانده شد!

شایان ذکر است ، حضرت آیت ا… شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی نیز در خطبه های نماز جمعه تبریز ، اعتراض خود را به برنامه شبکه سهند ابراز داشت.

منبع روزنامه آذربایجان – شنبه ۱۱ دیماه – ۱۳۹۵