به گزارش دیار شهریار محمد وحدتی ، وضعیت جاده‌های بستان آباد را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه جاده پرتردد بستان آباد به اردبیل به یک پیمانکار قوی واگذار شده است اظهار داشت: پیمانکار متعهد شده دو ساله این پروژه را تحویل دهد تا بتوانیم از تلفات جاده‌ای و حوادث این مسیر بکاهیم.

وی با اشاره به اینکه در شهرک‌های صنعتی عالی‌نسب، تیکمه‌داش و دو شهرک صنعتی دیگر بستان‌آباد بیش از ۴۰۰ کارخانه در حال فعالیت هستند، افزود: ۶۰ درصد کارخانجات این شهرک‌ها تعطیل‌اند که باید فعال‌شده و کارخانجات موجود نیز توسعه یابد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس به روند احداث پروژه ملی راه‌آهن میانه به تبریز اشاره کرد و گفت: امسال با حضور نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه ۳۰۰ میلیارد بیش از میزان اعتبارات مصوب بودجه تخصیص‌یافته تا به سرعت پروژه به نتیجه برسد.

وحدتی با بیان اینکه ریل‌گذاری این پروژه از میانه تا بستان‌آباد با سرعت هرچه تمام در حال اجرا است خاطرنشان کرد: تا خرداد ماه سال آینده ۱۱۰ کیلومتر از این پروژه تا بستان‌آباد مورد بهره‌برداری قرار گرفته و مسافرگیری خواهد کرد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تا دو سال دیگر مسیر ۱۵۰ کیلومتری بستان‌آباد تا تبریز به صورت کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد اضافه کرد: وزیر راه قول داده پارک لجستیکی قطار در ایستگاه بستان‌آباد احداث شود تا بخشی از بار ترافیکی حمل‌ونقل ریلی تبریز کاهش یابد.

وحدتی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه چرا با وجود پزشک‌بودن، به‌جای حضور در کمیسیون بهداشت در کمیسیون اجتماعی مجلس عضو شده‌اید، با بیان اینکه بنده یک پزشک هستم ولی نیاز امروز جامعه را در مسائل اجتماعی دیدم، افزود: در کمیسیون اجتماعی ۵ آسیب اجتماعی اولویت‌دار کشور در دستور کار جدی قرار دارد، ضمن اینکه از سایر موضوعات اجتماعی کشور نیز غافل نشده‌ایم.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس با اشاره به ظرفیت‌های بستان‌آباد برای رشد و توسعه به همراه ایجاد اشتغال پایدار، ابراز داشت: ایجاد میدان میوه و تره‌بار ۱۰۰ هکتاری که ۱۳ سال فراموش‌شده بود مورد پیگیری قرار گرفته و امیدواریم به‌زودی فاز به فاز عملیات اجرایی آن آغاز شده و سبب ایجاد اشتغال پایدار در مسیر ترانزیتی تبریز به تهران شود.

وحدتی با بیان اینکه بستان‌آباد ظرفیت تبدیل‌شدن به یک منطقه اقتصادی پر رونق قرار دارد، گفت: منطقه ویژه اقتصادی بستان‌آباد در ۱۰۰ هکتار آماده فعالیت است که منتظر اخذ مجوزهای لازم برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در این منطقه هستیم.

وی در ادامه با تاکید بر‌اینکه بیش از یک سوم مردم بستان‌آباد از محل شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای ارتزاق می‌کنند، خاطرنشان کرد: از ۱۱۰ هزار نفر جمعیت بستان‌آباد بیش از ۴۰ هزار نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند که این رقم بیش از میانگین کشوری برای یک شهرستان است.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس افزود: با توجه به این ظرفیت، احداث درمانگاه تأمین اجتماعی خواسته عموم مردم بود که با پیگیری از وزارت رفاه قرار شد تا احداث یک درمانگاه با استانداردهای روز در بستان‌آباد در دستور کار قرار گیرد که قبل از آغاز احداث، یکی از خیرین شهرستان مکانی را برای آغاز موقت فعالیت تا قبل از احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در اختیار قرار داده است.