به گزارش دیار شهریار جواد نوری زاده کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستان آباد در گفتگو با خبرنگار دیار شهریار برنامه های فرهنگی و تبلیغی در ماه مبارک رمضان و همچنین طرح اوقات فراغت جوانان و نوجوانان این اداره را اعلام کرد .

نوری زاده با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند :”شروع ماه مبارک رمضان در حقیقت عید بزرگی برای مسلمان است و جا دارد که مومنین، ورود این ماه را به هم تبریک بگویند و یکدیگر را به استفاده هر چه بیشتر از این ماه توصیه کنند . اظهار داشت ؛ همزمان با ایام پربرکت ماه مبارک رمضان، برنامه های متنوع فرهنگی، تبلیغی و قرآنی توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستان آباد برگزار می شود.

وی گفت: سرآغاز برنامه های فرهنگی و تبلیغی این اداره در ماه مبارک رمضان سال جاری، برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ  با حضور روحانیون و مبلغین بومی شهرستان بستان آباد ، که دوم  خرداد ماه سال جاری در این اداره برگزار شد.

نوری زاده ادامه داد: همچنین برگزاری همایش بزرگ تشکلهای دینی (انجمنهای اسلامی و هیئت امنا مساجد و مسئولین هیئات مذهبی و مداحان ) در مسجد المهدی بستان آباد با سخنرانی حجت الاسلام رضوی امام جمعه بستان آباد ازدیگر برنامه های این اداره بوده است .

وی با اشاره به دیگر برنامه های قابل اجرای این اداره در ایام ماه مبارک رمضان افزود: اعزام بیش از ۱۰۰ نفر مبلغ بومی و غیر بومی به مراکز فرهنگی و مذهبی و مساجد شهری و روستایی بخش های مرکزی و تیکمه داش  وبرگزاری جلسات  تفسیر قرآن کریم و ترتیل خوانی و جزء خوانی در مساجد شهری و روستایی از جمله دیگر برنامه هایی است که در این ایام برگزار می شود.

وی همچنین گفت: برگزاری کلاس های آموزش روخوانی، روانخوانی، مفاهیم و حفظ قرآن کریم در  موسسات شهری و خانه های قرآن روستائی وابسته به اداره تبلیغات اسلامی، اجرای مسابقات و برنامه های متنوع فرهنگی و محافل قرآنی در موسسات قرآنی در سطح شهرستان، اجرای کلاس های قرآنی در رشته های قرائت سطح ۱ تا ۳ و حفظ سطح ۱ و ۲ در  خانه های قرآن و موسسات قرآنی، گوشه ای از برنامه های اجرائی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستان آباد  در ماه مبارک رمضان می باشد.

نوری زاده تصریح کرد: برنامه‌های شب‌های احیا در روستاها و شهرهای بستان آباد و تیکمه داش  برگزار می‌شود و در روز شهادت امیرالمومنین(ع) حرکت‌های هیات‌های  مذهبی در قالب دسته‌جات عزاداری را خواهیم داشت.

کارشناس امور فرهنگی وتبلیغ اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستان آباد در خصوص همزمانی ماه مبارک رمضان با فصل تابستان و طرح اوقات فراغت گفت در ایام تابستان هم کلاسهایی با عناوین  هسته های فرهنگی جوان و بوستان معرفت توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستان آباد اجرا می‌شود.

وی افزود در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و دانش آموزان  برنامه های اوقات فراغت در قالب کلاس های بوستان معرفت و  هسته های فرهنگی جوان تشکیل شدکه برنامه های ورزشی، هنری، علمی، برگزاری جلسات و گفتمان‌های دینی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی ، و نیز برگزاری جلسات تلاوت قرآن کریم از برنامه‌های ایام اوقات فراغت در پایگاه های اوقات فراغت نام برد.

نوری زاده با بیان اینکه در تابستان سال گذشته  تعداد ۱۶کلاس هسته فرهنگی جوان و بوستان معرفت نوجوان در سطح شهرستان دایر بود ، اظهار امیدواری کرد علاوه براین کلاسهای فرهنگی، کلاسهای قرآنی این اداره نیز در ایام تابستان فعالیت چشمگیری خواهند داشت .

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی جوانان و نوجوانان در هسته های فرهنگی جوان و بوستان های معرفت است، ادامه داد: میانگین سنی شرکت کنندگان در هسته های فرهنگی جوان ۱۵ تا ۲۵ سال و در بوستان معرفت ۷ تا ۱۵ سال می باشد  .

وی اضافه کرد: برنامه های تابستان امسال ازاواخرماه رمضان  آغاز و تا ۴۰ روز ادامه خواهد داشت که با توجه به تداخل اوقات فراغت با ماه مبارک رمضان، فرصت بیشتری بوجود آمد که به کمک روحانیان اعزامی از قم برنامه های ویژه ای را در این کلاسها اجرا کنیم.

نوری زاده افزود: محتوای طرح اوقات فراغت ، فرهنگی، دینی، ورزشی، اردویی و تفریحی در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان است و تلاش داریم از تمامی ظرفیت های خود در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این طرح، بهره گیریم.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بستان آباد با اشاره به اهداف تشکیل هسته های فرهنگی جوان وسایر کلاسهای قرآنی یادآور شد: با توجه به اهمیت اوقات فراغت، سازمان تبلیغات اسلامی از سال ۸۴ طرحی با عنوان هسته های فرهنگی جوان و بوستان های معرفت در کشور ایجاد کرد که یکی از مهمترین اهداف آن شکوفا شدن استعدادها و شناسایی توانایی های بالقوه نوجوانان و جوانان بوده و با توجه به استقبالی که تاکنون از این طرح شده، مورد استمرار نیز واقع شده است .

کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی بستان آباداز کسب رتبه برترفعالیت های طرح اوقات فراغت

تابستان ۹۵ این اداره در سطح استان  خبر داد.