حجت الاسلام علی ملکی  در گفتگو با دیار شهریار و با اشاره به سوره احزاب گفت: در این سوره آمده که انبیای الهی کسانی هستند که در راه پروردگار خشوع  و خضوع دارند و از غیر خدا خشوعی در آنها دیده نمی شود این یعنی که این افراد فقط از پروردگار می ترسند و ترسی به جز خدا در روح آنها نیست که این یکی از صفات بارز امام خمینی (ره) است .

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) دارای چنین صفاتی بودند که توانستند بنیانگذار انقلابی بزرگ به اسم انقلاب جمهوری اسلامی ایران  باشند و آغاز کننده حرکتی عظیم و مقدس در سر تا سر جهان بوده است.

وی با  اشاره به اینکه امام خمینی تنها متعلق به کشور ایران نیست گفت:امام خمینی (ره) متعلق به جامعه انسانیت و بشریت است و تفکراتی که ایشان داشتند همه دنیا را در بر گرفت، و این تفکرات تا قیامت می درخشد.

وی افزود: امام خمینی (ره) به شدت مخالف هرگونه ظلم و ستم در مقابل انسانها و در اوایل انقلاب فرمودند اسرائیل باید نابود شود چون ظالم است. این حرف ایشان نشان دهنده مخالفت ایشان با ظلم  و استبداد در جهان بود.

وی ادامه داد: کتاب های زیادی در خصوص شخصیت  امام خمینی (ره) نوشته شده است که باعث آشنایی و گرایش هر چه بیشتر جوانان و جامعه جهانی با تفکرات و سخنان ارزشمند امام شده است به شکلی که امروزه شاهد این هستیم در قاره آفریقا مظلومان با سخنان  و تفکرات ایشان آموخته اند که باید با استکبار مقابله کرد و حیاتی نو پیدا کرد.

حجت الاسلام علی ملکی افزود: امام خمینی (ره) اعتقاد داشتند که باید در مقابل استبداد و ظلم  ایستادگی کرد و با مبارزه و شجاعت می توان ظلم و ظالم را شکست داد. وظیفه ما در ادامه راه ایشان اینست که  ما باید راه شجاعت امام خمینی را ادامه دهیم در مقابل ظلم دشمانان اسلامی سکوت نکنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نزدیک شدن به  ایام انتخابات گفت: امام خمینی (ره) شخصیتی الهی بودند و ملت ایران همیشه به عنوان نائب امام زمان( عج) از ایشان یاد می کنند، و طبق گفته های ایشان باید با تمام وجود در انتخابات شرکت کنیم تا با انجام این نشان دهیم که پشت رهبری و کشور عزیزمان ایران  اسلامی هستیم  و این سوزنی باشد در چشم دشمنان ما و شرکت در انتخابات یک حرکت جهادی است و با حضور پر رنگ خود در پای صندوق رای تکلیف واجب خود را انجام دهیم

وی در پایان افزود: باید فردی اصلح ولایت پذیر و ولایتمدار را انتخاب کنیم کسی که بتواند مقابل ظلم کوتاه نیاید و مدافع مظلومان و آزادی خواهان باشد.