به گزارش دیارر شهریار، در اطلاعیه سازمان تاکسیرانی تبریز آمده است: آخرین مهلت ثبت نام و آغاز فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده ۱۵ تیرماه تعیین می‌شود و از این تاریخ امتیاز تاکسی‌هایی که به سن فرسودگی رسیده‌اند لغو می‌شود.

در قسمت دیگر این اطلاعیه آمده است: به استناد تبصره ۳ماده ۲ اصلاحیه آیین نامه الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی ، شهرداری های کلانشهرها موظفند امتیاز بهره برداری تاکسی هایی را که به سن فرسودگی رسیده و دارندگان آنها نسبت به نوسازی خودروهای مذکور اقدام ننموده‌اند لغو نمایند.

 در ادامه اطلاعیه خطاب به مالکین تاکسی‌های فرسوده آمده است: در اجرای مصوبه فوق برای آخرین بارتا مورخه ۹۶/۴/۱۵ به مالکین آن دسته از تاکسی های فرسوده که فرایند نوسازی را شروع  نکرده‌اند مهلت داده می‌شود تا اقدام نمایند.

بر اساس این اطلاعیه در صورت عدم اقدام مالکان این تاکسی های برای نوسازی خودروها پروانه فعالیت آنها ابطال و از فعالیت تاکسی های فرسوده جلوگیری خواهد شد.

گفتنی است؛ اقساط بالای نوسازی خودرو و ارائه‌ی تسهیلات با سود بازپرداخت ۱۶ درصدی موجب شده تا بسیاری از رانندگان تاکسی تمایلی به تعویض خودروهایشان نداشته باشند.