سرهنگ جعفر رزمی در حاشیه افتتاح خانه های محرم در شهرستان بستان آباد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دیارشهریار اعلام کرد: بسیج سازندگی در پنج سال گذشته از ۵ هزار واحد تولیدی حمایت کرده است.
وی با بیان اینکه محرومیت زدایی از رسالت های بسیج سازندگی است، گفت: در زمان حاضر ۱۷۰ واحد مسکن برای افراد تحت پوشش کمیته امداد در استان در حال ساخت است.
سرهنگ رزمی از اجرای ۱۴۰ طرح محرومیت زدایی همچنین مرمت و بهسازی و رنگ آمیزی ۴۰۰ مدرسه و احداث نمازخانه در قالب طرح هجرت ۳ از سوی بسیج سازندگی استان در سال جاری خبر داد و گفت:۳۵ هزار نفر در قالب اردوهای جهادی در تابستان امسال در طرح های محرومیت زدایی بسیج مشارکت کردند.
مسوول بسیج سازندگی سپاه عاشورا توجه به معقوله اقتصاد مقاومتی و عمل به منویات مقام معظم رهبری را از دیگر رسالت های بسیج سازندگی عنوان کرد و افزود: بیسج سازندگی در بحث های مشاوره ای و آموزشی و کمک به بازاریابی و فروش در جهت استفاده از ظرفیت های معطل مانده در روستاها و ایجاد اشتغال حمایت می کند.
وی راه اندازی صندوق قرض الحسنه محلات روستایی و شهری و آموزش چگونگی راه اندازی و مدیریت در قالب سازماندهی مردمی را از دیگر برنامه های بسیج در سال جاری در استان عنوان کرد.
امروز همزمان با هفته دفاع مقدس ۴ خانه محروم با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در روستاها و مناطق محروم شهرستان بستان آباد و به همت بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و با حضور مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.