به گزارش دیار شهریار سردار جعفری: حرف من و ظریف یکی است اما نوع بیان‌مان فرق دارد .

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر یکسان بودن جهت‌گیری دیپلماتیک و دفاعی جمهوری اسلامی ایران، خطاب به رییس‌جمهوری امریکا گفت: «آقای ترامپ مطمئن باشند که ما با وزارت امور خارجه و دولت مان یکی هستیم و دل‌های‌مان یکی است.»

سخنان صریح سردار محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب دیروز نه تنها در رسانه‌های داخلی بلکه در رسانه‌ها و میان سیاستمداران غربی نیز محل بحث و گفت‌وگو بود.
او که دیروز گفته بود ایران دیگر بنا ندارد مسائل منطقه را از طریق مذاکره حل کند، در عین حال به امریکا هشدار داده بود اگر نام سپاه در میان گروه‌های تروریستی قرار گیرد برخورد ایران با ارتش امریکا مانند برخورد با داعش خواهد بود.
این سخنان بلافاصله از سوی رسانه‌های منطقه و جهان بازتاب گسترده‌ای یافت و عده‌ای کوشیدند آن را مغایر با تصمیمات دستگاه دیپلماسی ایران عنوان کنند.
روز گذشته اما جلسه هماهنگی برای برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هم‌نشینی ظریف، وزیر امور خارجه و جعفری، فرمانده سپاه را رقم زد. حاشیه این جلسه فرصت خوبی بود تا جعفری برای همه آنها که بر طبل اختلاف میان نیروهای نظامی و دستگاه دیپلماسی ایران می‌کوبند، نقطه نظرات و روابط خود با وزیر خارجه را روشن کند.
فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر یکسان بودن جهت‌گیری دیپلماتیک و دفاعی جمهوری اسلامی ایران، خطاب به رییس‌جمهوری امریکا گفت: «آقای ترامپ مطمئن باشند که ما با وزارت امور خارجه و دولت مان یکی هستیم و دل‌های‌مان یکی است.»
سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری شامگاه دیروز – دوشنبه – در خاتمه نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: در اعلام مواضع علیه دشمنان و دشمنی‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران هماهنگی در همه بخش‌های کشور وجود دارد؛ هرچند ممکن است بیان آنها با هم تفاوت داشته باشد. فرمانده کل سپاه پاسداران اظهارداشت: توان مناسبی در عرصه‌های سیاسی، دفاعی و اجتماعی کشور وجود دارد.
سرلشکر جعفری با اشاره به مواضع وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: این مواضع را بخش‌های دفاعی و امنیتی نیز دارند اما ممکن است نوع گویش و بیان‌ها متفاوت باشد.
وی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی نیز به خوبی مطلع هستند که همه مسوولان نظام در دفاع از آرمان‌ها، ارزش‌ها، اقتدار ملی و توان دفاعی و امنیتی همدل و همزبان هستند اما ممکن است نوع گویش‌های‌شان متفاوت باشد.
انتشار تصاویر مصافحه و لبخندهای فرمانده دیپلماسی و فرمانده نظامی خط بطلانی بود بر تبلیغات ٢۴ ساعت گذشته که تمرکزش بر اختلاف درون حاکمیت ایران قرار گرفته بود.
پیام روشن ایران به غرب و به ویژه امریکا در شرایطی مخابره می‌شود که طی روزهای آینده رییس‌جمهور امریکا باید در گزارش سه ماهه خود در خصوص پایبندی ایران به برجام اعلام نظر کند. گمانه‌زنی رسانه‌های بین‌المللی حاکی از این است که این‌بار ترامپ پایبندی ایران را تایید نخواهد کرد تا نخستین گام برای خروج از برجام را بردارد. راهی که پیمودن آن برای ترامپ به آسانی نخواهد بود.
ایران نیز به صراحت اعلام کرده است برای هر اتفاقی نه تنها آماده است که گزینه‌هایی نیز برای پاسخ‌دهی دارد که به وقتش از آنها رونمایی خواهد کرد.