حجت‌الاسلام سیدرضا رضوی، امام جمعه بستان آباد در گفت‌‌وگو دیار شهریار اظهار کرد: به دلیل این که سنت خداوند به معنای تبعیتِ افعال و کردار بشر و عواقب آن از قوانین تشریعی الهی است، پس یک قانون مطلق محسوب می‏‌شود و می‌توان آن را به یک قانون ثابت و فراگیر تعبیر کرد.
وی افزود: دین مقدس اسلام همان طور که پیروانش را به بهره‌گیری از عقل و تفکر دعوت کرده، به توکل بر خدا نیز فراخوانده است.
وی با استناد به آیه ۲۶سوره نساء خاطرنشان کرد: در این آیه می‌خوانیم: خدا می‏‌خواهد راه سعادت‏ را برای شما بیان کند و شما را به آداب ستوده  آنان که پیش از شما بودند، راهبر شود و بر شما ببخشاید و خدا دانا و به حقایق امور آگاه است.
حجت‌الاسلام رضوی ادامه داد: در ورای تصمیم‌‏ها، عقدها، قراردادها و همت‌‏ها، قدرتی وجود دارد که می‏‌تواند اراده انسان و تصمیم‌‏ها را در هم بشکند و از عزم و تصمیم اتخاذ شده به گونه مرموزی جلوگیری کند.
امام جمعه بستان آباد یادآور شد: خداوند در قرآن داستان‏‌های امتحان گذشتگان را برای ما نقل کرده تا از آنها پند و عبرت بگیریم.
وی با اشاره به فرموده مولی الموحدین علی(ع) افزود: مولای متقیان علی(ع) می فرمایند: من خدا را به وسیله فسخ شدن تصمیم‏‌ها و باز شدن گره‏ها و شکستن همت‏‌های گرفته شده شناختم.
حجت‌الاسلام رضوی از هدف خداوند برای تقویت گرایش الهی گفت و تاکید کرد: خدای متعال برای این که بینش و گرایش الهی و توحیدی ما را تقویت کند، افعال، کنش‏‌ها و واکنش‏‌های طبیعی و پدیده‌‏های مادّی را نیز به خود نسبت می‌‏دهد، به همین ترتیب پدیده‌‏های انسانی، اعم از فردی و اجتماعی را نیز به خود منسوب می‏‌کند و بدین سان ما را با توحید افعالی آشناتر می‏‌سازد.