به گزارش دیار شهریار نماینده مردم بستان‌آباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در تمامی شهرهای دنیا، شهرداری‌ها از متولیان توسعه و بهبود فضای کسب و کار شهر هستند، زیرا هرچه این شاخص وضعیت بهتری داشته باشد، درآمد شهرداری‌ها بیشتر خواهد شد، برنامه‌های بهبود محیط‌زیست پیشرفت بیشتری خواهند داشت و شهروندان سر زنده‌تر و شاداب‌تر خواهند بود.

محمد وحدتی در گفت‌وگو با دیار شهریار افزود: موضوع اشتغال و کارآفرینی به قدری اهمیت دارد که هیچ سازمان و نهادی نمی‌تواند نسبت به آن بی‌تفاوت باشد و وظیفه همه سازمان‌هاست تا برای توسعه اشتغال و کارآفرینی که مهم‌ترین راهکار برای کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی است، تلاش کنند.

او ادامه داد: مهم‌ترین نتیجه
توسعه کارآفرینی، افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، افزایش اشتغال، تولید دانش فنی و تولید توزیع درآمد در سطح جامعه است که در نهایت می‌تواند افزایش ثروت ملی و رشد اقتصادی جامعه را در برداشته باشد. وحدتی تصریح کرد: امروز تحولات در سراسر دنیا باعث شده کارآفرینی بیش از پیش اهمیت پیدا کند و سازمان‌ها بیشتر از گذشته نیازمند نوآوری و کارآفرینی برای تطبیق با شرایط جدید باشند. در حقیقت سازمان‌ها در ارتباط با کارآفرینی به‌عنوان مهم‌ترین عامل توسعه اقتصادی، می‌توانند سهم بیشتری از بازارها را به خود اختصاص دهند.

نماینده مردم بستان‌آباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین با توجه به وجود نیروهای انسانی مخترع و نوآور در سطح کشورمان و در دسترس بودن تجربه‌های ارزنده موجود در زمینه کارآفرینی در سطح دنیا، نیاز است برنامه‌ریزی‌های لازم در زمینه توسعه کارآفرینی در سطح کشور انجام شود. باید روح کارآفرینی در سراسر کشور دمیده شود تا جوانان کشور باشور و اشتیاق وارد فعالیت‌های کارآفرینی شوند وخود مولد کار باشند.
از نگاه کارشناسان، کارآفرینی علاوه بر نقشی که در گسترش فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی، کاهش بیکاری، افزایش مهارت‌های تولیدی و بازرگانی و سودآوری اقتصادی دارد، در سطح اجتماعی نیز یک عامل متحول‌کننده و پویاست. افزایش مهارت‌های شهروندان، استفاده بهینه از منابع و… از جمله بهره‌هایی است که از توسعه فعالیت‌های کارآفرینی در محیط شهری به بدنه جامعه می‌رسد. به طور طبیعی مدیریت شهری به عنوان نهادی که مستقیم با شهروندان و وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنها سروکار دارد، از این مزیت‌ها بهره‌مند خواهد شد.
بنابراین می‌توان گفت درگیر شدن شهروندان با کارآفرینی باعث بهبود خدمت‌رسانی در حوزه مدیریت شهری خواهد شد.