به گزارش دیار شهریار ، شهرام مردپور مسئول امداد و نجات هلال احمر شهرستان بستان آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دیار شهریار باعرض تسلیت درگذشت جمعی از هموطنان عزیز حادثه زلزله استان کرمانشاه گفت : با اتفاق افتادن حادثه ی طبیعی زلزله در کشور و احساس شدن آن در شهرستان بلافاصله باهماهنگی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان و معاونت امداد و نجات استان کل تیم های این اداره اعم از پست های پایگاه های میان جاده ای و تیم های عملیاتی در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند و یک تیم در محل جمعیت هلال احمر بستان آباد مستقر شد که این تیم تخصصی آوار ( جست و جو ونجات در اوار ) با اعلام نیاز استان به تبریز اعزام و از آنجا به محل حادثه رفتند .

وی ادامه داد : نیروهای داوطلب و نیروهای کادر در حالت آنکال آماده باش هستند و همچنین یک تیم آماده عملیات وجود دارد که در صورت نیاز استان آسیب دیده به آنجا اعزام شود .

مسئول امدادونجات هلال احمر بستان آباد یادآورشد: حتی نیروهایی که به آنها فراخوان داده نشده بود به صورت داوطلبانه اعلام آمادگی کرده اند که در صورت نیاز کمک و امداد رسانی کنند .

شهرام مردپور افزود : به دلیل کم احساس شدن اثر زلزله در شهرستان پایگاه های امدادونجات و تیم های عملیات در حالت آماده باش قرار دارند که اگر اتفاق خاصی در شهرستان بیافتد ، شهرستان را پوشش دهند وی ادامه داد هیچ نگرانی در منطقه ی بستان آباد نیست و هیچ گونه خسارت جانی و مالی گزارش نشده است .

مردپور خاطرنشان کرد : هماهنگی های لازم با فرمانداری شهرستان و بخشداری انجام شده و ادارات و نهاد های مربوطه نهایت همکاری را دارند.

مردپور خاطرنشان کرد : متاسفانه مرکز انتقال خون یا خون گیری در شهرستان وجود ندارد ولی  به دلیل اینکه همشهریان عزیز برای کمک به مردم آسیب دیده خون اهدا کنند می توانند به مراکز اهدای خون در استان یا شهرستان های مجاور مراجعه کنند.

مسئول امدادو نجات هلال احمر بستان آباد از مردم خواست در صورت بروز زلزله در وهله اول خونسردی خودرا حفط کرده و در محل های امن پناه بگیرند هچنین افزود قبل از وقوع حادثه لوستر و وسایل های سنگین دکوری و کمد را محکم کاری کرده تا در صورت بروز حادثه از تشدید خسارات جانی و مالی جلوگیری کنیم .

وی ادامه داد مردم عزیز اخبار را از منابع موثق دریافت کرده و از شایعاتی که در فضای مجازی پخش می شود دوری کنند.

انتهای پیام / .