به گزارش دیار شهریار لیلا اسلامی مسئول بنیاد خیریه یاران مهراوجان در حاشیه نمایشگاه ادبی هنری چله گجه سی به خبرنگار ما گفت : این برنامه با عنوان چله گجه سی با هدف حمایت از کودکان بنیاد خیریه یاران مهراوجان و تامین بسته های شب یلدا برای آن ها برگزار شده است.
وی افزود : هدف اصلی ما حمایت از اشتغال زنان و کارآفرینی زنان و همچنین صنایع دستی و هنرهای سنتی روستایی بستان آباد است .
اسلامی گفت : عمده ترین محصولات این نمایشگاه نان روستایی، حلوا و شیرینی جات قدیمی و غذا های محلی و سنتی است که متاسفانه با رایج شدن فست فود ها این نوع غذا ها از ذهن ها پاک می شود .
اسلامی تصریح کرد : تلاش می کنیم که صنایع دستی ، هنرهای روستایی و غذاهای محلی شهرستان را در این نمایشگاه معرفی کرده وبحث های گردشگری ، صنایع دستی ، بازار یابی و ترویج کار و کارآفرینی مهم می باشد .

وی افزود : در راستای برنامه های ۲۰۱۸ می توانیم یک سال به صورت مداوم این نمایشگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی را در ورودی های مختلف شهرستان اجرا کنیم تا مسافران هم از آیین و فرهنگ ناب شهرمان به خوبی آشنا شوند .

وی یاد آور شد : توصیه می کنم که تمامی نهاد ها دولتی شهرستان توانمندی های شهرستان را نادیده نگیرند چرا که ما زنان هنرمندی در روستا ها و شهربستان آباد داریم و با شناسایی بهتر آن ها در اشتغال زایی و شناساندن هنر آن ها به آنان کمک کرده و با دست در دست هم دادن می توانیم نام دیرینه ی اوجان را به دنیا بشناسانیم .

 

 

انتهای پیام /.