به گزارش دیار شهریار رئیس اداره راهداری و  حمل و نقل جاده ای بستان آباد در گفت وگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت : اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بستان آباد در سال۹۵  تشکیل شده که مسئولیت های آن جدا از اداره راه و شهرسازی است .
مونسی گفت :جاده ها سرمایه های کشور هستند که در اقتصاد نقش مهمی را ایفا می کنند.
وی افزود : بستان آباد یکی از قطب های حمل ونقل و اولین شهرستان در ارائه خدمات کارت هوشمند و رسیدگی به پرونده های تن آژ غیر مجاز است  .
مونسی درادامه به موقعیت ترانزیتی بستان آباد اشاره کرد و گفت : یکی از عمده ترین نیاز های بستان آباد وجود پایانه مسافر بری است که متاسفانه در شهرستان وجود ندارد و در تلاش هستیم تا این پایانه را راه اندازی کنیم .
وی با اشاره به فرسوده بودن بیشتر خودروهای مسافربری و حمل و نقل در شهرستان گفت : آماده همکاری با همشهریان عزیز هستیم تا با ارائه خدمات و اعطاء وام ، بتوانند ناوگان خودرا نودسازی کنند .
رئیس اداره راهداری بستان آباد افزود : جاده روستای چرزه خون به عنوان نقطه پرحادثه به ثبت رسیده است و امسال قسمتی از آن را اصلاح شده و بعد از عید آن را تکمیل می کنیم.
وی ادامه داد : به علت نبود آمار تصادف از سوی اداره راهنمایی رانندگی یا ارگان های مربوطه نمی توانیم نقاط پرحادثه دیگر مانند جاده روستای شیروانه ده و جاده بستان آباد تبریز را در سامانه ثبت کنیم . درصور ت به ثبت رسیدن و شناخت آن محل به عنوان نقطه پرحادثه می توانیم با دریافت بودجه جهت رفع و اصلاح آن اقدام کنیم .
مونسی به قدمت بالا و فرسودگی ماشین آلات اداره راهداری اشاره نمود و گفت :  برای ارایه خدمات مطلوب به مردم ماشین آلات نیاز به نوسازی دارند.
وی با اشاره به رسیدن فصل زمستان گفت : تهیه و حمل نمک و ماسه و آماده سازی ماشین ها انجام شده است .و همچنین اکیپ های راهداری در طول زمستان در کلیه محورها اعم از آزادراه ، جاده های اصلی و فرعی و روستایی  با آمادگی کامل در راهدارخانه های مرکزی ، شیبلی ، قره چمن ، اکین آباد و آزاد راه پیامبر اعظم انجام وظیفه خواهند.
رئیس اداره راه داری خاطر نشان کرد : با رسیدن فصل برف و کولاک  لیست بیماران اوژانسی و مادران باردار از شبکه بهداشت و درمان دریافت شده است که در صورت بارش های شدید در اولین فرصت بیمار را جهت بستری باهماهنگی های لازم به شهرستان انتقال دهیم .
وی از همشهریان عزیز خواست در روزهای بارش و کولاک از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و درصورت سفرهای ضروری مواد غذایی، زنجیر چرخ ، لباس گرم و آب به همراه داشته و همچنین عزیزان می توانند با شماره گیری تلفن ۱۴۱ از وضعیت راهها آگاه شوند.
انتهای پیام/.