به گزارش دیار شهریار فرمانده سپاه شهرستان بستان آباد در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : انقلاب شکوهمند ایران اسلامی رودخانه خروشانی است که فراز و نشیب های فراوانی در پس حادثه های تلخ و شیرین تاریخ را تجربه کرده است و صحنه های تاریخی زیبایی را با حماسه های غرور آفرین ، رشادت ها و جوانمردی های لاله های خونین بدن به وجود آورده که درعالم کم نظیر است، یکی از نمونه های این دلاوری های حماسه ساز، قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز درسال ۱۳۵۶ بود.
سرهنگ محمدی افزود: قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶ نقطه عطف تاریخ انقلاب و نخستین حلقه زنجیره ای بود که قیام ۱۹ دی مردم قم را به قیام های پی در پی ایران متصل و تلاش رژیم طاغوت برای هویت زدایی قیام مردم قم را خنثی و آن را احیا کرد.
وی ادامه داد: در قیام ۲۹ بهمن تبریز روحانیانی چون شهید قاضی طباطبائی در کنار مردم نقشی بسزایی در این قیام تبریزی ها داشتند و مردم تبریز با برپایی چهلم شهدای قم در ۲۹ بهمن ۵۶ حرکت مهمی در ماندگاری خیزش های مردمی در شهرهای مختلف و سیر انقلاب داشتند تا قیام مردم قم بی نتیجه نماند.
فرمانده سپاه بستان آباد اظهار داشت: قیام ۲۹بهمن ۵۶تبریز بستررابرای ادامه نهضت امام خمینی (ره) فراهم کردوآغازشمارش معکوس نابودی رژیم طاغوت بود.هویدا گفت آثارذلت را زمانی درچهره شاه دیدم که خبرقیام مردم تبریز راشنیدم.این عظمت قیام مردم تبریز است.
فرمانده سپاه ناحیه بستان آباد در پایان با اشاره به دیدار مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری به مناسبت قیام۲۹ بهمن خاطرنشان کرد: امروز ۱دستگاه اتوبوس از زائران عاشقان ولایت برای دیدار با مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای ( مدظله العالی ) ازشهرستان بستان آباد به سوی تهران عازم شد.

انتهای پیام/.