به گزارش دیارشهریار، رانندگان شهرستان بستان آباد در راستای پیگیری مطالبات خود تجمع مسالمت‌آمیزی را در محل میدان ولایت صورت دادند؛ در این تجمع رانندگان این شهرستان در اعتراض به گرانی اقلام مصرفی خود ازجمله لاستیک روغن و لوازم‌یدکی خودرو خواستار رسیدگی مسئولین برای حل مشکلات خود شدند.

بر این اساس خبرنگار پایگاه خبری دیارشهریار با حضور در بین این رانندگان، درخواست‌ها و مطالبات آن‌ها را شنید.

یکی از رانندگان معترض در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به گرانی برخی کالاهای مصرفی رانندگان ازجمله لاستیک و لوازم خودرو، اظهار داشت:

باوجوداینکه همه زحمت کشور بر دوش رانندگان است و شب، روز و زندگی خود را وقف این کارکرده‌اند؛ اما هیچ‌گاه رانندگان در دید مسئولین نیستند و در راستای دغدغه‌ آن‌ها در خصوص افزایش قیمت کرایه حمل و نقل بار توجه چندانی نشده است.

وی افزود: رانندگان باوجوداینکه نقش بسیار مهمی در چرخه اقتصادی کشور ایفا می‌کنند؛ اما متأسفانه خود مورد بی‌مهری مسئولان کشور قرارگرفته‌اند؛ درصورتی‌که اگر راننده نباشد، چرخه مملکت فلج خواهد شد.

در این راستا مسئولین شهرستان بستان آباد اعم از فرماندار،دادستان ،فرمانده سپاه و فرمانده نیروی انتظامی در جمع این رانندگان حضور یافتند

️ فرماندار شهرستان بستان آباد نیز با حضور در این جمع با اشاره به اینکه از سال‌های گذشته با مشکلات رانندگان آشنایی و آگاهی کا مل دارد، اظهار داشت: باید در راستای حل مشکلات رانندگان اقدامات و راهکارهای گوناگونی استفاده کرد؛ چنانچه باید با بررسی‌های تخصصی راهکارهایی برای حل مشکلات رانندگان اندیشیده شود.

موسوی ضمن درخواست از رانندگان برای حفظ آرامش، افزود: اعتراض خودرا نسبت به افزایش تعرفه عوارضی تبریز بستان آباد به استانداری اعلام کرده ایم و درحال پیگیری می باشد و همچنین انجمن کالا و انجمن رانندگان در افزایش قیمت به توافق رسیده اند.

فرماندارشهرستان با اشاره به تقسیم بار در تیکمه داش و بستان آباد اظهار داشت : طبق توافق با صنایع فولاد و کارخانجات تیکمه داش و شهرستان اعلام بار از طریق انجمن رانندگان صورت خواهد گرفت.

موسوی در ادامه تأکید کرد: بسیاری از دغدغه‌های رانندگان به‌حق است و بنده در راستای حل آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم؛ چنانچه با بررسی‌های انجام‌شده به این نتیجه رسیدیم که ۲۰ درصد افزایش نرخ کرایه انجام شود تا بخشی از مشکلات قشر راننده را برطرف کند.

موسوی با اشاره به حمایت دشمنان نظام از اعتصاب کنندگان خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان درحال سود جویی و ایجاد تفرقه میان مردم و مسئولین هستند و از این موقعیت ها سوء استفاده می کنند و ما نباید وحدت و همدلی خود را از بین ببریم و با اتحاد و مشورت یکدیگر بتوانیم مشکلات را از سد راه برداریم

دادستان شهرستان هم دربین رانندگان معترض گفت : برای همه ثابت‌شده است که رانندگان در عرصه حمل‌ونقل جان خود را در کف دست گرفته‌اند و با خطرات فراوانی که در این راه وجود دارد، همواره به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ درواقع رانندگان با سرمایه خود که شاید بتوان گفت تنها سرمایه آن‌ها هست، مشغول خدمت به کشور هستند و می‌طلبد که در راستای حل مشکلات آن‌ها بیش‌ازپیش تلاش کرد.

شیرعلی زاده گفت : پیشنهاد بنده این است که چند نفر به نمایندگی سایر رانندگان در جلسه‌ای با حضور جمعی از مسئولین حضور پیداکرده و مشکلات قشر رانندگان را نوشته و تشریح کنند تا بتوانیم راهکارهای عملی برای حل مشکلات این قشر زحمت‌کش پیداکنیم
دادستان شهرستان با اشاره به توطئه های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی گفت : دشمنان امروزه در حال تلاش برای تفرقه افکنی و اغتشاشات در جامعه و کشور هستند و باید با حفظ وحدت و همدلی خود نقشه شوم این دشمنان را بر آب کرده و اجازه ندهیم صدمه ای به ما و کشور عزیزمان وارد کنند

انتهای پیام/.