به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آب گرم معدنی بستان آباد یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری آذربایجان شرقی است.

خواص درمانی آب گرم بستان آباد حتی در روزهای سرد زمستان هم، مسافران و گردشگران را به این جا می کشاند.
خواصی که گردشگران هم به آن اذعان دارند.
آنان می گویند: با شنا کردن در این آب گرم، بسیاری از مشکلات جسمی و روحی که آزارشان می داد، حل شده است.
دکتر ارشدی، متخصص بیماری های کلیوی هم در تایید این سخنان می گوید: شنا کردن در دمای بالا، موجب انبساط بافت ها، عروق و رگ های بدن می شود، از این رو با افزایش خون رسانی و جریان لنف در بافت ها و در نتیجه بهبود اکسیژن رسانی و تغذیه بافت ها، دردهای موجود کاهش یافته و آرامش بر بدن حاکم می شود.
این پزشک متخصص می افزاید: آب گرم بستان آباد در درمان بیماری های عضلانی، پوستی و قارچی، کلیوی و زنان و زایمان بسیار موثر است.
آب گرم بستان آباد با ۴۲ درجه سانتی گراد و داشتن مواد معدنی درمانی، همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از ایران و خارج از کشور است، به طوری که مردم از دور دست ایران به این مکان آمده و از خواص درمانی آن بهره مند می شوند.
علاوه بر این گردشگرانی از ارمنستان، ژاپن و چین هم از این آب گرم استفاده کرده و به خواص درمانی آن اذعان دارند.
هر چند با ایجاد اندکی امکانات بیشتر بی شک آب گرم بستان آباد می تواند به قطب اصلی گردشگری درمانی به ویژه در فصل زمستان تبدیل شود.
موسوی، فرماندار بستان آباد می گوید: برنامه ریزی برای توسعه مجتمع آب درمانی شهر انجام شده است و هم اکنون برای احداث هتل در کنار آن، در انتظار جذب سرمایه گذار هستیم و با حمایت همه جانبه، درصددیم از این ظرفیت خدادادی برای آبادانی هر چه بیشتر منطقه بهره برداری و آن را به مرکز بزرگ و کامل توریست درمانی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/.