به گزارش دیارشهریار به نقل از ایرنا، محمدرضا پورمحمدی یکشنبه شب در آستانه روز ملی صنعت چاپ در حاشیه بازدید از یک واحد چاپ و بسته بندی در شهرک صنعتی عالی نسب بستان آباد افزود: صنعت چاپ تک بعدی نبوده و دارای وجه دیگری بنام هنر است.

وی با تاکید بر اینکه دوستی این صنعت با تکنولوژی های روز دنیا باعث دوام آن می شود،  اظهار داشت: اهل صنعت بودن فعالان این حوزه از عمده ویژگی مهم صنعت چاپ در تبریز است.

پورمحمدی در پاسخ به انتظار و خواسته اعضای اتحادیه چاپخانه داران تبریز مبنی بر تخصیص زمین برای ایجاد شهرک تخصصی چاپ، ادامه داد: این موضوع از سوی شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حال بررسی است و خبرهای خوبی در این زمینه در راه است چراکه معتقدیم نباید اهل فن و کننده کار با مشکلی روبرو باشد.

در این مراسم استاندار آذربایجان شرقی به همراه تعدادی از مدیران استانی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از واحد چاپ و بسته بندی هاتف در شهرک صنعتی عالی نسب بازدید کرد.

این واحد تولیدی در سال ۹۲ تاسیس شده و با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی زمینه اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر را با تولید سالانه ۶ هزار تن چاپ مقوا و ۲۵۰ تن چاپ IML فراهم کرده است.