به گزارش دیارشهریار به نقل از تسنیم ، خیرالله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بستان‌آباد، با اشاره به بازدید از آخرین عملیات اجرایی مسیر راه آهن میانه  به بستان آباد اظهار داشت: هدف این بود که این مسیر را به همراه مسئولان استانی و شهرستانی بازدید کرده و موارد و مشکلات مربوط به ۱۳۲ کیلومتر را بررسی و برطرف کنیم.

خادمی افزود: خوشبختانه در طول این ۱۳۲ کیلومتر از میانه به بستان آباد که با قطار طی شد روسازی مناسب با سرعت مطمئنه به اتمام رسیده و امیدواریم آخرین مراحل تکمیل ایستگاه بستان آباد در چند روز آینده به اتمام برسد و شرایط برای بهره‌برداری از این مسیر ریلی مهم فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: این مسیر میانبر خط ریلی تهران به سمت تبریز بوده و زمان سیر در مسیر تبریز – تهران حدود ۵ ساعت کاهش می‌یابد.

وی تکمیل ایستگاه قطار در شهر بستان‌آباد را آخرین کار برای افتتاح پروژه راه آهن میانه تا بستان آباد عنوان کرد و افزود: این ایستگاه مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

خادمی  با اشاره به بهره برداری از خط ریلی میانه – تبریز، افزود: عملیات اجرایی این خط به سمت تبریز با روند خوبی در حال اجرا بوده و در سال آینده قطار به ایستگاه خاوران تبریز می‌رسد.همچنین بالاست ریزی به سمت تبریز از ایستگاه بستان آباد شروع شده و خوشبختانه زیر سازی این مسیر به طول ۱۵ کیلومتر آماده شده و از از هفته آینده همزمان با ریل گذاری، روسازی و تراوست گذاری نیز از بستان آباد به تبریز آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی به سمت تبریز هم با روند بسیار خوبی در حال انجام هست و امیدواریم در سال آینده به ایستگاه خاوران تبریز برسد و بدین ترتیب مسیرتکمیلی را از میانه به بستان آباد و از بستان آباد به تبریز برسانیم.

وی زمان بندی برای تکمیل پروژه راه آهن تا تبریز را آخر سال ۹۹ عنوان کرد و افزود: تا ۱۵ مهر ماه سال جاری پروژه میانه به بستان آباد به راه آهن جمهوری اسلامی برای بهره برداری و تعیین سرعت تحویل داده می‌شود.

خادمی گفت: تا بستان آباد عملیات به اتمام رسیده و این مسیر ریلی مهمترین محور از لحاظ ریلی بوده و حدود ۳۶ میلیون مترمکعب عملیات خاکی که تقریبا بزرگترین عملیات خاکی در یک محور  سراسر ریلی کشور است انجام شده و نزدیک به ۷٫۵ کیلومتر تونل و پل فقط در محدوده بستان آباد – میانه اجرا شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: بنابراین این مسیر ریلی یکی از مهم ترین مسیرهای انجام کاری و نوع مهندس کاری در کشور است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ایستگاه بستان آباد فعلا آخرین ایستگاه ما  است و برای اهالی بستان‌آباد و هم برای استفاده یک سال برای مردم تبریز و حومه طراحی شده و در چند روز آینده به اتمام می‌رسد.