به گزارش دیارشهریار ، یداله الهیاری امروز در جلسه کمیته محلی مدیریت تالاب بین‌المللی قوریگل در شهرستان بستان‌آباد با بیان اینکه حق‌آبه تالاب بین‌المللی قوریگل همه ساله از 15 آبان‌ماه تا 15 اردیبهشت سال آینده است، افزود: باید تلاش شود، انتقال حق‌آبه به این تالاب هر چه سریع‌تر تسریع شود.

فرماندار بستان‌آباد با اشاره به لزوم ساماندهی کانال انتقال حق‌آبه تالاب قوریگل  از روستاهای نوجه ده‌کوه و هراب، گفت: متاسفانه در این مسیر شاهد هدررفت آب هستیم.

الهیاری، ضمن تاکید بر اجرایی نمودن مصوبات جلسات از کوتاهی برخی از ادارات و نهادها در امر انتقال حق‌آبه قوریگل ابراز گلایه کرد و افزود: آب در بالادستی موجود هست ولی  برای انتقال آن دچار مشکل هستیم.

فرماندار بستان‌آباد با بیان اینکه در بالادستی به کانال آب 300 متر مکعب آب وارد می‌شود ولی در ورود آن به تالاب تنها 100 متر مکعب را شاهد هستیم، متذکر شد: باید تلاش شود، هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل در این زمینه اقدام کارشناسی صورت بگیرد.

الهیاری، میزان آب موجود در تالاب بین‌المللی قوریگل را یک‌میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: اگر روند انتقال حق‌آبه به تعویق بیفتد در آینده شاهد کاهش آب تالاب قوریگل خواهیم بود.