به گزارش دیارشهریار به نقل از رودکوف حجت الاسلام سيدرضا رضوی، امام جمعه بستان آباد  اظهار کرد: صدقه اسم فعل و کاری است که مومن با انجام آن، صداقت ایمانی خویش را به نمایش می گذارد و نشان می دهد که تا چه حد در ادعای ایمان و خدا پرستی صادق است .
وی، افزود: یکی از راه‌های رهایی از غضب الهی آن است که انسان صدقه خالصانه بدهد و خود را از خشم الهی در امان نگه دارد.
وی بااستناد به آیه 79 سوره توبه(الَّذِينَ يَلْمِزُونَ الْمُطَّوِّعِينَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ فِي الصَّدَقَاتِ وَالَّذِينَ لَا يَجِدُونَ إِلَّا جُهْدَهُمْ فَيَسْخَرُونَ مِنْهُمْ ۙ سَخِرَ اللَّهُ مِنْهُمْ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ)بیان کرد: در این آیه می خوانیم: آنان که در رابطه با صدقات از مؤمنانی که افزون بر صدقه واجبشان از روی رضا ورغبت صدقه مستحبی می پردازند، عیب جویی می کنند و کسانی را که جز به اندازه قدرتشان ثروت و مالی نمی یابند تا صدقه دهند مسخره می کنند؛ خدا هم کیفر مسخره آنان را خواهدداد و برای آنان عذابی دردناک خواهدبود.
حجت‌الاسلام رضوی، صدقه را ریسمانی برای دستیابی به برکات اُخروی دانست و ادامه داد: صدقه ریسمانی برای رسیدن به معنویات دنیوی و دستیابی به برکات اُخروی است و آثار پرداخت آن به خوبی در زندگی انسان قابل مشاهده است.
امام جمعه بستان آباد، یادآور شد: صدقه کارکرد اقتصادی گسترده ای دارد که در صورت درست پرداخت شدن در رفع بسیاری از نیازهای جامعه مؤثر واقع شده و کمکی است برای اینکه جامعه از رفاه نسبی برخوردار شود.
وی، بااشاره به فرموده پیامبراکرم(ص)افزود: ایشان می فرمایند: صدقه و صله رحم شهرها را آباد می‌کند و بر عمرها می‌افزاید.
حجت‌الاسلام رضوی، از صدقه برای ارتقای معنویت فرد گقت و تاکیدکرد: صدقه به نوعی ارتقای معنویت فردی و اجتماعی و شکرگزاری از خالق هستی است که نعمتهایی در اختیارمان قرار داده و فرصتی است برای اینکه در اقدامی خیر و انسان دوستانه شرکت کرده، توشه ای برای آخرت خود ذخیره کنیم.