به گزارش دیار شهریار ، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بستان آباد در گفت و گو با خبر نگار این پایگاه گفت : حوالی ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ طبق اعلام مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر استان ( EOC ) به جمعیت هلال احمر شهرستان بستان آباد ، مبنی بر سقوط یک خانم در ارتفاعات کوه سهند ؛ بلافاصله دو تیم عملیاتی به فرماندهی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان به منطقه اعزام شدند .

تیم تخصصی کوهستان جمعیت هلال احمر استان نیز به همراه معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان نیز با بالگرد جهت امداد رسانی به منطقه اعزام شدند.

علی مرسلی گفت : پس از حدود ۱۵ ساعت عملیات طاقت فرسا ، مصدوم حادثه که خانمی حدود ۴۵ ساله بود و از ناحیه کمر ، کتف و گردن دچار مصدومیت شده بود ، با استفاده از برانکارد بسکت از یخچالهای برفی آخر قله جام ، حدود ساعت ۶:۳۰ صبح امروز به پناهگاه کوه سهند انتقال داده شد .

وی افزود : بالگرد جمعیت هلال احمر که به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و وزش شدید باد نتوانسته بود روز جمعه در منطقه فرود بیاید ، برای انتقال مصدوم نیز نتوانست به منطقه اعزام شود و به ناچار از طریق زمینی و آمبولانس پایگاه سیدالشهداء جمعیت هلال احمر بستان آباد تا اتوبان پیامبر اعظم (ص) حمل شده و در آنجا تحویل آمبولانس اورژانس بستان آباد گردید .

مرسلی ، رئیس جمعیت هلال احمر بستان آباد در پایان از زحمات کوهنوردان حاضر در منطقه ، عوامل اورژانس بستان آباد ، امدادگران و نجاتگران هلال احمر و معاون محترم امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ، آقای میرعلی آقاسیدی که در این عملیات ، متحمل زحمات بسیاری شدند ، تقدیر و تشکر نمود