به گزارش دیارشهریار به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی، محسن رضایی ساعتی پیش به همراه نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی در ایستگاه راه‌آهن خاوران حضور یافت و در گفتگو با مسئولان طرح، روند پیشرفت فیزیکی و مسائل و مشکلات مالی آن را بررسی کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: راه‌آهن بستان‌آباد _ تبریز از پروژه‌های مهم و ملی است که باید هر چه سریعتر، مسیر و ایستگاه راه‌آهن خاوران به بهره‌برداری برسد.

محسن رضایی با اشاره به اینکه این طرح ۸۸ درصد پیشرفت دارد افزود: با تأمین اعتبار، باز پرداخت بد‌های قبلی و افتتاح این مسیر و ایستگاه راه‌آهن خاوران در بهار ۱۴۰۰ امکان پذیر است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه سفر خود از خط ۲ مترو تبریز هم بازدید کرد و با تاکید بر ضرورت تامین فاینانس برای خط ۲ متروی تبریز گفت: روند عملیات اجرایی این خط باید شتاب بگیرید و در ۲ سال آینده به اتمام برسد.
شرکت در یادواره شهید تجلایی، بازدید از کارخانه های ماشین سازی، ریخته گری، ایدم و چرخشگر، شرکت در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی و همچنین شرکت در نشست کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه گذاری از برنامه های سفر یک روزه محسن رضایی به تبریز است.
طرح احداث راه آهن میانه – بستان آباد – تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش ۱۱۴ کیلومتر مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور، اجرا می شود که با اتمام عملیات اجرایی این طرح زمان حرکت قطار تهران – تبریز حدود ۵,۵ ساعت کاهش می یابد.