به گزارش دیارشهریار: مهدی تاج در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره جلسه امروز (دوشنبه) هیئت رئیسه سازمان لیگ اظهار داشت: در جلسه امروز در خصوص بحثی که عربستانی‌ها مبنی بر ناامن بودن ایران مطرح کرده‌اند صحبت کردیم تا ببینیم چه راهکاری برای مقابله با این جنگ روانی آنها وجود دارد. عربستانی‌ها به مسائل اخیر نگاه فوتبالی ندارند و مواردی که اعلام کرده‌اند، کینه‌توزی و عنادی است که با ایران دارند. آنها نگاه مسئولان سیاسی کشورشان را به فوتبال تعمیم می‌دهند و اکنون هم به‌دنبال یارگیری هستند تا قطر و امارات را با خود همراه کنند.

وی افزود: عربستانی‌ها در حالی بحث ناامنی کشور ما را مطرح کرده‌اند که کشورمان کاملاً امن است و این را چند ماه پیش و زمانی که فیگو، روبرتو کارلوس و بسیاری از ستاره‌های فوتبال جهان به کشورمان آمدند، ثابت کردیم. کاناوارو، سرمربی فعلی النصر عربستان هم در این سفر به ایران آمد و در صحبت‌هایی که داشت از کشور ما، میهمان نوازی و امنیت ایران تعریف و تمجید کرد، به همین دلیل مشخص است که که نگاه عربستانی‌ها صددرصد سیاسی بوده و مطمئناً ما در قبال این رفتار آنها مقابله به مثل خواهیم کرد.

رئیس سازمان لیگ فوتبال خاطرنشان کرد: اگر تاکنون چیزی نگفته‌ایم و واکنش رسمی نشان ندادیم، به این دلیل بوده که هنوز از AFC پالسی مبنی بر شکایت عربستانی‌ها دریافت نکرده‌ایم، اگر چیزی به گوش‌مان برسد که عربستانی‌ها به AFC شکایت کرده‌اند، قطعاً واکنش نشان خواهیم داد.

تاج در ادامه درباره اساسنامه سازمان لیگ گفت: در این خصوص تصمیم گرفتیم که اساسنامه سازمان لیگ را بهنگام کنیم و قرار شد محمدرضا ساکت، منصور قنبرزاده، مشاور حقوقی سازمان لیگ و نفت کارگروهی حقوقی را تشکیل دهند. دو نفر از اعضای خودمان هم در این کارگروه خواهند بود تا کنار هم درباره قرارداد اساسنامه قبلی و اساسنامه فعلی تصمیم‌گیری کنند. در اساسنامه قبلی وظیفه ما فقط برگزاری مسابقات لیگ برتر بود، اما اکنون لیگ دسته اول، دوم، سوم، لیگ بانوان و مسابقات دیگری را هم برگزار می‌کنیم که این مسائل باید در اساسنامه گنجانده شود.

وی درباره مسئله حق پخش تلویزیونی اظهار داشت: در خصوص مسئله حق پخش جلسه‌ای را داشتیم و باید در این خصوص از مجمع تشخیص مصلحت هم تشکر کنم که وارد این مسئله شد. مطمئناً همان‌طور که فوتبال با مشکل مالی روبه‌روست، صدا و سیما هم مشکل مالی دارد که باید درباره این مسئله به نتیجه‌ برسیم. مسئله حق پخش را باید با اقتصاد مقاومتی تطبیق دهیم.

رئیس سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال که مسابقات لیگ از چه‌زمانی آغاز خواهد شد، عنوان کرد: تا ۱۰ بهمن‌ماه مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا را داریم. اگر تیم امید از گروهش بالا برود و به فینال برسد که این امیدواری وجود دارد، برنامه‌ریزی بعد از مسابقات خواهد بود. سازمان لیگ به این اتفاق امید زیادی دارد. در این خصوص همه کار کرده‌ایم، تمام فشارها را به جان خریده و تلاش کردیم تیم امید آخرین اردوی خود را در امارات برگزار کند. به همین دلیل به موفقیت تیم امید امیدوار هستیم. اگر هم تیم نتواند به مراحل بالاتر برسد، سه روز قبل از پایان مسابقات انتخابی المپیک (۷ بهمن‌ماه) لیگ را آغاز می‌کنیم تا بتوانیم از فشردگی برنامه بازی‌ها بکاهیم.

تاج درباره مشکلی که برای سوشا مکانی به وجود آمده و اینکه آیا سازمان لیگ برنامه‌ای برای کنترل بازیکنان به‌لحاظ انضباطی دارد تا این مشکلات برای آنها به وجود نیاید، گفت: این مسئله را باشگاه‌ها و مدیران عامل باید انجام دهند تا بازیکنان دچار چنین مشکلاتی نشوند. در خصوص مسئله سوشا مکانی هم نیروی انتظامی رصدهای خود را انجام می‌دهد، باشگاه پرسپولیس هم دنبال مشکل اوست، اما در نهایت باید ببینیم تصمیم قضایی چه خواهد بود.